event burgee venue burgee

Philleigh Pots 2019

Carrick Roads

Results are provisional as of 12:52 on September 20, 2019

B Class

Sailed: 0, Discards: 0, To count: 0, Rating system: TCF, Entries: 14, Scoring system: Club Points
Rank Fleet Boat Class Sail No. Helmname YTC Total Nett
1st FWB Mabel B 41 Brian Chenoweth 0.995 0.0 0.0
1st FWB Helen Mary B 11 Kevin Andrew 1.010 0.0 0.0
1st FWB Abigail Rose B 32 Sam Heard 1.030 0.0 0.0
1st FWB Evelyn B 15 Malcolm Hitchens 1.010 0.0 0.0
1st FWB Florence B 31 Stephen Miles 1.010 0.0 0.0
1st FWB Demelza B 23 John Andrew 1.025 0.0 0.0
1st FWB Cousin Jinny B 56 Tim Pearce 1.030 0.0 0.0
1st FWB Rebecca B 24 Norman Bowers 1.025 0.0 0.0
1st FWB Rita B 18 John Peters 1.040 0.0 0.0
1st FWB Victory B 7 Roger Ford 1.020 0.0 0.0
1st FWB Stella B 2 Ian Jenkins 1.00 0.0 0.0
1st FWB Winnie B 10 Arty Williams 1.010 0.0 0.0
1st FWB Lola B 51 Sandy Creeden 1.030 0.0 0.0
1st FWB Grace B 54 Helena 1.040 0.0 0.0

J Class

Sailed: 0, Discards: 0, To count: 0, Rating system: PY, Entries: 3, Scoring system: Club Points
Rank Fleet Boat Class Sail No. Helmname YTC Total Nett
1st YTC-U Piccolino J 56 Charles Taylor   0.0 0.0
1st   Kelpie J 36 Bob Edwards   0.0 0.0
1st   Mistress J 43 John Todd   0.0 0.0

H Class

Sailed: 0, Discards: 0, To count: 0, Rating system: PY, Entries: 9, Scoring system: Club Points
Rank Fleet Boat Class Sail No. Helmname YTC Total Nett
1st Shrimper Sparrow H 1078 Richards Salisbury   0.0 0.0
1st Shrimper No Four H 344 Derek Holman   0.0 0.0
1st Shrimper Thalia H 613 Tristram D & C   0.0 0.0
1st Shrimper Guilam Dhiu H 334 Caroline Smith   0.0 0.0
1st Shrimper Sterren Vor H 518 MA Pincmen   0.0 0.0
1st Shrimper Ysella H 298 Roger Phipps   0.0 0.0
1st Shrimper Pelican H 102 Richard Lewis   0.0 0.0
1st Shrimper Drake H 86 Neil Philpott   0.0 0.0
1st Shrimper Dawn of Polruan H 889 Steve P????   0.0 0.0

C Class

Sailed: 0, Discards: 0, To count: 0, Rating system: TCF, Entries: 4, Scoring system: Club Points
Rank Fleet Boat Class Sail No. Helmname YTC Total Nett
1st FWB Serica C 17 Paul Ferris 1.012 0.0 0.0
1st FWB Dolly C 35 Ferris 1.00 0.0 0.0
1st FWB Lottie C 28 Phil Slater 1.012 0.0 0.0
1st FWB Sapphire C 44 Will Brooks 0.925 0.0 0.0

W Class

Sailed: 0, Discards: 0, To count: 0, Rating system: PY, Entries: 3, Scoring system: Club Points
Rank Fleet Boat Class Sail No. Helmname YTC Total Nett
1st Ajax Amalthea W 66 Mike Black   0.0 0.0
1st Ajax Pintail W 36 Richard Bown   0.0 0.0
1st Ajax Polyphemus W 40 Mike Grice   0.0 0.0

D Class

Sailed: 0, Discards: 0, To count: 0, Rating system: PY, Entries: 5, Scoring system: Club Points
Rank Fleet Boat Class Sail No. Helmname YTC Total Nett
1st SMOD Osprey D 37 Harry Richards   0.0 0.0
1st SMOD Avocet D 40 Chris Cooper   0.0 0.0
1st SMOD Merlin D 11 Alexander Hoare   0.0 0.0
1st SMOD Vesper D 29 Charles Van Grutten   0.0 0.0
1st SMOD Robin Hood D 6 Garry Hitchings   0.0 0.0

K Class

Sailed: 0, Discards: 0, To count: 0, Rating system: PY, Entries: 0, Scoring system: Club Points
Rank Fleet Boat Class Sail No. Helmname YTC Total Nett

T Class

Sailed: 0, Discards: 0, To count: 0, Rating system: PY, Entries: 2, Scoring system: Club Points
Rank Fleet Boat Class Sail No. Helmname YTC Total Nett
1st     T 1684 Amy Boyle 1046 0.0 0.0
1st T-FastHcp   T 1080 Henry Hallam 1046 0.0 0.0

V Class

Sailed: 0, Discards: 0, To count: 0, Rating system: PY, Entries: 9, Scoring system: Club Points
Rank Fleet Boat Class Sail No. Helmname YTC Total Nett
1st Sunbeam Ivy V 3 Nigel Glanville   0.0 0.0
1st Sunbeam Milly V 45 Graff   0.0 0.0
1st Sunbeam Whimsey V 5 David Mantle   0.0 0.0
1st Sunbeam Racy Lady V 48 David Richards   0.0 0.0
1st Sunbeam Saucy Sally V 10 Stuart Sawyer   0.0 0.0
1st   Wendy V 9     0.0 0.0
1st   Mary V 4 Neil Hopkins   0.0 0.0
1st Sunbeam Wendy V 7 George Willson   0.0 0.0
1st   Pintail V 35 Paul Bullen   0.0 0.0

G Class

Sailed: 0, Discards: 0, To count: 0, Rating system: PY, Entries: 4, Scoring system: Club Points
Rank Fleet Boat Class Sail No. Helmname YTC Total Nett
1st Gaffer Jean Genie G 13 David Spargo 0.87 0.0 0.0
1st Gaffer Katy G 67 Sue Grigg 0.87 0.0 0.0
1st Gaffer Clementine G 49 Alan Perham 0.87 0.0 0.0
1st Gaffer Miss Agnes G 1 Mike Rangecroft 0.840 0.0 0.0

E Class

Sailed: 0, Discards: 0, To count: 0, Rating system: PY, Entries: 17, Scoring system: Club Points
Rank Fleet Boat Class Sail No. Helmname YTC Total Nett
1st YTC-E Jambo! E 4401 Simone Kennett 972 0.0 0.0
1st YTC-E Wild Goose E 14 Mike Conlin 954 0.0 0.0
1st YTC-E Atalanta E 9567 Stuart Higgins 957 0.0 0.0
1st YTC-E Just One More E 7048 Mark Humphrey 945 0.0 0.0
1st YTC-E Firebird E 3878 Robin Edwards 910 0.0 0.0
1st YTC-E Tai mo shan E 3881 D Hill 978 0.0 0.0
1st YTC-E Songbird E 911 Nigel Sharp 987 0.0 0.0
1st YTC-E Alice's Mirror E 4656 Harry Hill 894 0.0 0.0
1st YTC-E Hawk E 4735 Chris Bell 951 0.0 0.0
1st YTC-E Herbie E 6601 Tim Whitaker 901 0.0 0.0
1st YTC-E Popincoota E 7170 Jane Goddard 1005 0.0 0.0
1st YTC-E Just Inside E 4309 Mark Humphrey 940 0.0 0.0
1st YTC-E Popincoota E 7170 Jane Goddard 1005 0.0 0.0
1st YTC-E Dragun E 7103 Damla Mills 982 0.0 0.0
1st YTC-E Nightowler E 4390 Mike Lithgow 948 0.0 0.0
1st YTC-E Jem E 1056 Mandy Owens 921 0.0 0.0
1st YTC-E Just In Time E 7048 Mark Humphrey 940 0.0 0.0

U Class

Sailed: 0, Discards: 0, To count: 0, Rating system: PY, Entries: 11, Scoring system: Club Points
Rank Fleet Boat Class Sail No. Helmname YTC Total Nett
1st YTC-U Deep Purple U 6226 Ron Jones 1038 0.0 0.0
1st YTC-U Dreamweaver U 6384 Christophe Dormenval 1013 0.0 0.0
1st YTC-U Galene U 6 James Smith 1053 0.0 0.0
1st YTC-U Kaimana U 1152 Nigel Rowe 1013 0.0 0.0
1st YTC-U La Clare 2 U 387 Graham Duer 1075 0.0 0.0
1st YTC-U Gap Year U 705 LT&A Trenoweth 1096 0.0 0.0
1st YTC-U Aries U 737 David Mitchell 1091 0.0 0.0
1st YTC-U Annika U 1 Macklin A & B 1063 0.0 0.0
1st YTC-U Puffin U 8006 Mike Chard 1050 0.0 0.0
1st YTC-U Harmony U 1855 Katie Wood 1067 0.0 0.0
1st YTC-U East Wind U 244 JE Bailey 1060 0.0 0.0



Sailwave Scoring Software 2.28.1
www.sailwave.com